piątek, 26 kwietnia 2013

Leczenie

Jeśli poszukujesz weterynarza dla szczurka w swojej miejscowości, to po pierwsze popytaj na forach internetowych.
Jeśli nie ma żadnego polecanego weterynarza, zadzwoń do wszystkich lecznic w okolicy i pytaj, kto leczy szczury i inne zwierzęta "egzotyczne". Stwórz ich listę zapisując nazwiska. Następnie zadzwoń jeszcze raz do wybranych lecznic i poproś o kontakt z tym weterynarzem. Następnie zadaj mu kilka pytań (prawidłową odpowiedź trzeba znać samemu!):
:lapa: jaka jest jego opinia na temat szczura? (czy są szkodnikami, czy fajnymi zwierzątkami domowymi)
:lapa: ile szczurów leczy rocznie?
:lapa: jakie prowadził operacje u szczurów, ile razy i ile z nich zakończyło się sukcesem?
:lapa: czy wymaga, aby szczur przez noc przed operacją nic nie jadł? (test, czy wet wie, że szczury nie wymiotują, odpowiedź powinna być przecząca)
:lapa: jak powinno się leczyć u szczurów mykoplazmozę? (test, czy wet umie leczyć najczęstsze szczurze choroby)
:lapa: jeśli przedstawisz wetowi opracowanie o leczeniu szczurów napisane przez eksperta w tej dziedzinie, czy zgodzi się z nim zapoznać? (test, czy chce się uczyć)

Jeśli odpowiedzi Cię satysfakcjonują, umów się na wizytę ze swoim szczurem.
W czasie pierwszej wizyty dobry weterynarz, powinien dokładnie zbadać zwierzaka. Zobacz, jak się do niego odnosi. Wciągnij go w dyskusję o leczeniu szczurków (test, czy jest otwarty na sugestie). Dużym plusem jest, jeśli wet położy na stole do badania zwierząt ręcznik (żeby zwierzaczkowi było przyjemniej).
Podczas badania wet powinien obejrzeć szczurka gruntownie, również zajrzeć w zęby. Powinien pomacać brzuszek i osłuchać klatkę piersiową stetoskopem. Powinien trzymać szczurka delikatnie, ale pewnie, bez zbędnych nerwów. Powinien wypytać o przeszłość szczurka, zapytać o wiek, dietę, warunki bytowania, poprzednie choroby.
Jeśli mimo prób nie znajdziesz takiego weta, musisz poszukać takiego, który chce się uczyć leczenia szczurów.

Na podstawie  tego artykułu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz